• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
UTG HESSEN KURULUYOR...

UTG HESSEN KURULUYOR...

UTG Türk Toplumu Platformu Birliği Rheiland-Pfalz ve Baden-Württemberg eyaletlerindeki kuruluşunun ardından Hessen eyaletinin baş kenti Frankfurt şehrinde'de kuruluş startı verdi.

07 Şubat 2017 - 16:14

UTG Türk Toplumu Platformu Birliği Rheiland-Pfalz ve Baden-Württemberg eyaletlerindeki kuruluşunun ardından geçen hafta sonu Hessen eyaletinin baş kenti Frankfurt şehrinde gerçekleştirilen iştişare toplantısı ile, Hessen eyaletinde'de bir çatı kuruluşunun startını verdiler.
 
Frankfut'ta gerçekleşen iştişare toplantısı basın mensubu gazeteçi Seyfi Alp ve Sefa Asilöz'ün önderliginde bölgede yaşayan edebiyatcıların, Yazarların ve işadmlarının yanısıra Farklı dernekler ve kulvarlardan gelen insanların bir araya gelerek, yaşadıkları eyaletteki Türk toplumuna hizmet vermek için ilk adımı attılar.
 
Toplantıda tanışma ve önerilerin ardından bir sonraki toplantıda daha geniş ve kapsamlı bir iştişare toplantısı yapılacagı ve bir sonra yapılacak topantıdada Hessen eyaleti UTG Türk Toplumu Birliği Platformunun Başkan, Başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri belirnerek Hessen birliginin kurucuları olarak çalışmaların başlatılacagı belirtildi.
 
Frankfurtta gerçekleşen toplantı'da „UTG.RLP-BW- Union Türkischer Gemeinden Rheinland-Pfalz- Baden Württemberg“ Derneğinin Başkanı Mehmet Küçük Hessen eyaletinde kurulacak yeni derneğin kuruluş nedenini şu sözlerle ifade etti: “55 yıldır Almanya´da yasayan Türk Toplumunun homojen olmayan yapısını bir fırsat bilip, değişik düşüncede insanların bir araya gelerek siyasal, sosyal ve kültürel çalışmalar yürütmek suretiyle toplumun çıkarlarını gözetmeleri elzemdir.
 
Türk Toplumunun milli ve manevi değerlerine saygılı, ırkçılığa karşı mücadeleci, yerleşik topluma Katılımı gözeten, kamu kurumlarında çalışan gençlerimizin sayısının artmasına katkı sağlayan, Anadil Türkçenin müfredata alınması için caba gösteren, uyum kurulları ve Televizyon üst kurullarına temsilci gönderen, Alman kamuoyunu Terör ve Ermeni iddiaları konusunda doğru bilgilendirici çalışmalar yürüten, Türk Toplumunu şiddetle ilişkilendiren iddiaları reddeden bir çatının hem Eyaletler ‘de hem de Federal düzeyde gerekliliğini gördüğümüzden bu çalışmayı başlatma gereksinimi duyduk.
 
Çıkılan bu yolun Almanya´da yasayan vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ederken, hem Hessen eyaleti UTG Türk Toplumu Birliği Platformu hem de diğer Eyaletler `de yaşayan vatandaşlarımızın destek ve katılımını beklemekteyiz. bu vesileyle Hessen deki bu güzel insanlarla toplanmamıza vesile olan sn.Seyfi Alp, Sefa Asilöz ve Ercan Özcan'a teşekkür eder. Ayrıca bu toplantıya katılan bütün arkadaşlara ve kendi ekip arkadaşlarıma da teşekkür ederim dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET