• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Türk Veliler İçin Ücretsiz olarak dağıtılıyor...

Türk Veliler İçin Ücretsiz olarak dağıtılıyor...

Prof. Dr. Havva Engin'in hazırladığı Heidelberg Veli Akademisi - Veli El Kitabı başlıklı kitapçık, Göçmen Türk Veliler İçin Ücretsiz olarak velilere dağıtılıyor...

05 Şubat 2015 - 15:16 - Güncelleme: 08 Şubat 2015 - 22:30

Heidelberg Eğitim Bilimleri Üniversitesi (Pädagogische Hochschule Heidelberg) bünyesinde faaliyet gösteren Heidelberg Göç Araştırmaları ve Kültürleraşırı Pedagoji Merkezi (Hei-MaT) ile Baden Türk Okul Birlikleri Dernekleri Federasyonu;  T.C. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın malî desteğiyle 2013 yılı Aralık ayından itibari ile başlatılan "Göçmen Türk Veliler İçin Veli Akademisi" Projesi 30.11.2014 tarihinde sona erdi.

Projenin ana hedefi, Baden Türk Okul Birlikleri Dernekleri Federasyonu ile birlikte, Almanya'nın Baden bölgesinde yaşayan Türkiye kökenli velileri, Alman eğitim sisteminin yapısı, işleyişi ve beklentileri konularında bilgilendirmek, veli hakları ve okulda veli çalışmalarına aktif katılma temelinde kendilerini eğitmek olarak belirlendi.

Proje kapsamında Prof. Dr. Havva Engin tarafından hazırlanan kitapçıklardan üçüncüsü, "Heidelberg Veli Akademisi - Veli El Kitabı" başlığıyla yayınladı.

Kitapçık ücretsiz olarak T.C. Karlsruhe Başkonsolosluğu Eğitim Ataşeliği'ne bağlı Türkçe ve Türk Kültürü Dersi Öğretmenleri aracılığıyla velilere dağıtılmaya başlanıyor.

İlgi duyan veliler sözü edilen kitapçığı Baden Türk Okul Aile Birlikleri Dernekleri Federasyonu'ndan da temin edebilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor