• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Seyithan anısına turnuva

Seyithan anısına turnuva

Pforzheim’da her yıl çeşitli yardım derneklerine destek amaçlı insanı yardım turnuvaları düzenleyen Pforzheim Judo klüb antrenörü milli hakem İbrahim Sönmezateş, Mısır’ın...

27 Mayıs 2014 - 20:15

Pforzheim’da her yıl çeşitli yardım derneklerine destek amaçlı insanı yardım turnuvaları düzenleyen Pforzheim Judo klüb antrenörü milli hakem İbrahim Sönmezateş, Mısır’ın Luksor kentinde 16 Şubat,ta düzenlen Uluslararası Tekvando şampiyonasında hayatını kaybeden milli tekvandocu Seyithan Akbalık (21) ve ağır hasta çocuklar dayanışma derneği adına Jahnhalle’de tekvando turnuvası düzenledi.

Turnuvaya Almanya,nın çeşitli eyaletlerinde 30 klüb ve Türkiye’den Ayvalık Tekvando spor kulübü üyesi  300 sporcu katıldı. Pforzheim Büyükşehir Belediye Başkanı Gert Hager, spordan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Monika Müller, tekvando federasyon temsilcileri ve çok sayıda tekvando sever katılarak turnuvaya destek verdiler. Hayır sever spor adamı Sönmezateş, genç sporcumuz ‘Seyithan,nın hayali bizim hayalimiz’ kampanyasına destek amaclı yapılan turnuvada sporcular rakipleriyle saygı ve sevgi çercevesinde mücadele ettiler.

Dostluk havasında geçen yardım turnuvasının kaybedeni olmadı. Turnuvanın en hüzünlü yanı salonda posteri asılı olan genç sporcu Seyithan sevimli yüzüyle turnuvayı seyreder gibi bakışları idi salonda Seyithan için dualar edidi.

Türkiye’den gelen Ayvalık tekvando spor klübü turnuvaya renk ve heycan kattı.     Uluslararası tekvando antrenörü ve klüb başkanı Volkan Sersan ve milli hakam Nuri Tahta eşliğindeki kafilede 7  minik, 2 yıldız ve 2 genç  toplam 11 sporcuyla turnuvada mücadele eden Türkiye’li genç sporcular salonda bulunan Türkler ve yabancı seyirciler tarafında heycan ve tezahürat eşliğinde maçlar çıkararak takım sıralamasında dereceye girerek takım kupasını kazanma gururunu yaşadılar. Antrenör Volkan Sersan, meslektaşım dostum İbrahim hocanın böylesine anlamlı ve hayırlı bir turnuva davetine seve seve katıldık. Bu gibi müsabakalar genç sporcularım içinde olumlu ve faydalı oldu. Avrupadaki karşılaşmalar elektorinik sefkartla yapıldığı için sporcularım bu sistemide öğrenmeleri ve farklı ülke sporcuyla karşılaşarak tecrübelerini ve tekniklerini artırarak bu sporda ilerlemelerini sağlıyoruz dedi.  Turnuvada elede edilen geliri yakın zamanda Seyithanın ailesine ve ağır hasta çocuklar derneğine eşit şekilde ulaştırılacak denildi.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor