• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
SEVGİLİLER GÜNÜ

SEVGİLİLER GÜNÜ

Sevgililer günü yaklaşmasyla bazı insanlar sevdiğini nasıl ve neyle sevindirecek diye heyecana kapılıyor....

13 Şubat 2016 - 16:03

Sevgililer günü yaklaşmasyla bazı insanlar sevdiğini nasıl ve neyle sevindirecek diye heyecana kapılıyor. Sevdiğin insanı güzel bir sürprizle ve ya hediye ile kendisini özel hissettirip sevindirmek elbette güzeldir fakat aşk - meşk işini bir tek bu güne brakmaylım! Hayatımızın her günü - sevgi günü yapalım, o zaman kendimiz de göreceğiz ki hayatımızdaki herşey daha uyumlu ve harmonik olacaktır! Evet sevgi harmonidir, ahenktir! Sevgi eksikliği hayatı renksiz eder, hani yemeğin tadı tuzu olmaz ya ona benzer bir şey, yaşam manasız ve boş gelir insana sevgi olmayınca! O zaman sevgiyi korumak gerek, onun ''bakımını'' yapmak gerek!

 

SEVGİ KIYMETLİ BİR MÜCEVHERDİR, ONU TAŞIYAN KALBİ PARLATIR - ZENGİN EDER!

Her gün sevgililer günümüz olması gerek. Aşk kalbin bayramıdır! İlkbahar doğayı nasıl güzelleştiriyorsa , aşk da kalbi öyle şenlendiriyor. Sevilmek, yalnızlıktan, çaresizlikten, manasızlıktan, kurtaran bir ilaçtır. Sevmek, seveni de sevileni de mutlu eder. Hayat veren, cana can katan birşey varsa o da sevgidir. Sevilmek için caba harcamak gerek bazen. Hiç birşey yapmadan , gelişi güzel davranarak sevgi uyandırmak pek mümkün değil, ve daha da kötüsü - kütü davranarak, değer verdiğimiz kişiyi kaybedebiliriz. Elbet sevenler arasinda kavgalar da tartişmalar da küskünlükler de olur fakat sonu bariş olmalı, sevgi varsa orta bir yol bulunmalı - sevgi uçup gitmeden önce! Bazen alınan bir çiçek, bazen tatlı bir söz, bazen sıcak bir bakış, bazen ise bir gülümseme - bir tebessüm sevgiyi uyandırır ve ya sevgiyi korur, sevginin gitmesine, bitmesine mani olur. Sevgi, insanın doğasında varolduğu için, oğlanüstü çabalar istemez.

Sevgi duygularımızı bastırmayalım, ifade edelim. Herzaman karşılık bulmasak bile sevgiyi itiraf etmek, söylemek yürek ister, cesaret ister. Ne mutlu, korkmadan, çekinmeden, sevgisini, aşkını, söyleyebilen yiğit yüreği taşıyan insana. Sevgiyi saklamak ızdırap verir, acıtır, çile çektirir, kalbi yorar. Sevgiyi ifade etmek en doğru yoldur, çünkü sevebilen bir kalp herzaman güzeldir, üstündür, onurludur, zengindir, cesurdur, hayat taşiyordur, çünkü sevmek kendi başına değeri paha biçilmez bir mücevherdir-karşılıklı olsa ve ya olmasa hiç farketmez, sevmek - sevebilmek üstünlüktür! Sevebilen bir kalbimiz varsa, biz dünyanın en zenginiyiz, sevgi gibi bir cevheri barındırıyorsak kalbimizde - o kalp dünyalara bedel! Seviliyorsak zenginiz, mutluyuz, bir de bize verilen sevgiyi korumak var, uçup gitmesin diye! Sevgisiz kaldıysak, sevilmeye mutaç isek eğer sevilmek için çareler aramak gerek !

Nasıl ki herşey özen ve bakım ister, aynen öyle sevgi de özen ve bakım ister!

HEP GÜZELLiKLERLE BAŞLAR SEVGİ, GÜZEL DAVRANARAK SEVGİYİ AŞKI KENDİMİZE ÇEKEBİLİRİZ!

Sevdiğimize yıldızları ve ayı indirip eline sunmamıza gerek yok, sevgi basit şeylerden doğar!

Bezen mis kokulu bir çay uzatmaktır sevgi, bazen ise sevgiyle yapılmış nefis bir kahve sunmaktır, bazen bir sandviç yapmaktır, bazen çikolata almaktır, bazen ise sadece oturup karşıdakinin sorununu dinlemektir, bazen üşüyen elleri ısıtmaktır, bazen neden eve geç kaldın diye merak etmektir, bazen ise ''dışarısı soğuktur, giyin'' demektir, bazen bir gül vermektir, bazen de sadece sıkı sıkı sarılmaktır! Öyledir sevgi - hem bir hayat, bir dünya taşır ve sunar, hem kolay yapılır işler gerek ona! Tek gereken - seven bir kalp ve sevgiyi ifade etmeyi gerektiğini bilinçli beyin! 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET