• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
SANAT SAHİBİ KİŞİ İŞSİZ KALMAZ!

SANAT SAHİBİ KİŞİ İŞSİZ KALMAZ!

Göppingen ATİB Türk Kültür Merkezi ‘İyi bir meslek eğitimi, iyi bir gelecek demektir’ konulu bilgilendirme toplantısı düzenledi...

06 Temmuz 2014 - 03:12 - Güncelleme: 09 Temmuz 2014 - 03:16

Toplantıya eğitim uzmanları Göppingen Walther Hensel Werkrealschule Müdürü Klaus Bühler, İHK Göppingen Temsilcisi Georg Kolb ve Göppingen Belediyesi Uyum Dairesi Müdürü Dragica Horvat konuşmacı olarak katıldı.

Nisan ayında BW Eyaleti Maliye ve Ekonomi Bakanı Nils Schmid tarafından ‘Kendine güven, meslek öğren! Baden-Württemberg’in sana ihtiyacı var’ adı altında başlatılan projeye paralel olarak gençlerin meslek eğitimi ile ilgili bilgi alması amacıyla düzenlenen programa gençler yoğun ilgi gösterdi.

Kadınlar kolu başkanı Nuray Adıgüzel’in selamlama konuşmasının ardından Walther Hensel Werg Realschule Müdürü Klaus Bühler gençlere “Meslek sahibi olmak gençler için büyük önem taşıyor. Bir Türk atasözünün dediği gibi ‘Meslek altın bileziktir’ bu sözle insanın elindeki sanat, değeri hiç eksilmeyen altın gibidir. Sanat sahibi kişi her yerde iş bulur, işsiz kalmaz. Sanat, değeri hiç eksilmeyen bir servet gibidir” dedi.

Bühler, okuldan  meslek eğitimine geçişte nelerin önemli ve  bu süreçte verilen tardımlar hakkında bilgiler verdi.

Ticaret Odası (İHK) meslek eğitim projesine katılan meslek öğrencileri Sümeyra Seçil, Şerife Keskin Hüseyin Tek aldıkları meslek eğitimleri hakkında bilgi verdi.

Daha sonra İHK Koordinatörü ve eğitimci Georg Kolb meslek eğitimi ve seçimi, okulda, okul sonrası, meslek eğitimi sırasında ve sonrasında sundukları danışmalık imkanları hakkında bilgiler verdi.

Mesleki yönlendirme, meslek seçimi, meslek eğitim yer önerisi, teşvik ve desteklerle bu alanda başvurulacak kaynaklar konusunda bilgi veren Kolb, mesleğe başlayacak gençlerin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Göppingen Belediyesi Uyum Dairesi Müdürü Dragica Horvat da toplantıyı sağlayanlara ve konuşmacılara teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor