• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
ROMANTİK FİLİMLERE TAKILIP KALIRSAK İLİŞKİ DURUMUMUZ KARIŞIK...

ROMANTİK FİLİMLERE TAKILIP KALIRSAK İLİŞKİ DURUMUMUZ KARIŞIK OLUR!

Romantik filimleri izlemeyi sevenler genelde bayanlardır. Erkekler bu tür filimleri çok sıkıcı bulur. Bayanlar ise pembe dizileri ve romantik filimleri çok diikatli izler ve onlardan asla bıkkınlık duymazlar...

09 Şubat 2016 - 13:38

Romantik filimleri izlemeyi sevenler genelde bayanlardır. Erkekler bu tür filimleri çok sıkıcı bulur. Bayanlar ise pembe dizileri ve romantik filimleri çok diikatli izler ve onlardan asla bıkkınlık duymazlar. Elbette bunda kötü hiç bir şey yoktur , eğer seyrettiklerimiz sadece ekranda kalırsa ve ordaki seyrettiğiğimiz şeyleri gerçek hayata taşımazsak. Kendi ilişkimizi ekrandaki yaşananlarla kıyas ettmeye başladığımız zaman ve neden eşimiz ve sevgilimiz filimdeki seven gibi bize davranmıyor sorgulamaya başladığımız zaman sıkıntılar kapımızı çalmaya başlayabilir, yani izlediklerimiz doğru yorumlamazsak kendimizi sıkıntıya sokarız. Filimlerden örnek almaya başlarsak, sevgilimiz bize niye o ekrandaki seven adam gibi davranmıyor, neden bize böyle konuşmuyor ve bize böyle jestlerde bulunmuyor aklımıza takılabilir ve ilişkimizi olumsuz etkileyebilir.

Yapılan araştırmalar pembe dizilerin ilişkileri bazen olumsuz etkleyebileceğini gösteriyor. Bayanlar ekrandaki filimden örnek alarak sevdiğinden beklentiler içinde girebiliyor ve realite filimden farklı olduğu için çatışmalar, kavgalar, hayal kırıklıklar meydana geliyor. Bundan dolayı gayet sağlıklı ve normal giden bir sevgi bağı, romantik filimler etkisiyle sarsılabilir ve olumsuz yöne yol tutabilir. Filimdeki aşıklar arasındaki davranışlar, konuşmlar, kusursuz ve sorunsuzdur ve ya sorunlar, bir sürü problem ve sıkıntıdan sonra mükemmel bir şekilde çözülüyor ve heppy end yani mutlu sona varıyor. Filimdeki ilişki durumları gerçek hayata nazaran basitleştirilmiştir ve onları gerçek hayatla kıyaslamak çok yanlıştır. Gerçek yaşantı çok farklıdır, aşıklar birbirini sevseler de onlar ayrı düşünceye, ayrı anlayışa, farklı terbiye ve farklı karaktere sahip iki farklı insandır, bundan dolayı arasıra sorunların olması ve herşeyin kusursuz gitmemesi gayet normaldir. Ekrandaki aşık erkek, sevgilisine karşı baştan sona kadar, bütün sıkıntı ve olumsuzluklara rağmen gayet fedakar, herşeye katlanan ve aşkı için bıkmadan, yılmadan savaşan kusursuz bir sevendir, gerçek hayatta ise bu derecede romantizim pek mümkün değildir.

Filimdeki aşıkların davranış, hareket ve karakteri için senaryo yazarları pek hayli gayret sarfetmişlerdir ve herşey izleyciyi etkileyecek bir biçimde yapılmıştır, fakat gerçek hayatta önceden yazılmış senaryoya göre hareket edilmiyor, ordaki birbirini sevenler, oyuncu değil gerçek kişilerdir ve herkez anlayışına, karakterine ve kendi bildiği gerçeklere göre duygularını ifade ediyor. Sevgiliniz ve ya eşiniz size kucak dolusu güllerle size gelmediyse ve ya size pahalı bir hediye almadıysa bu sevmiyor, bizi önemsemiyor anlamına gelmez, öye bir yargıya varmak ve üzülmek yanlıştır ve onun kalbinde yeriniz yok anlamına gelmiyor!

Sevmek ve sevilmek için, bir insanın gerçek hayattan uzak, pembe bir dünyanın içinde ve ya bulutlara uçması gerekmiyor!

Herşeyde olduğu gibi aşkta da aşırılıktan, yıkıcı fırtınalardan, ve iradeyi, aklı elden alan duygu, düşünce ve hareketlerden kaçınmak gerek, hislere uyumlu bir şekilde kendimizi brakmak en makbuludur. Güçlü hislere rağmen insan, gerçeklerden ve realiteden kopmamalı ve kendini kontrol etmeyi bilmeli. Romantik filim ve dizilerde birbirini sevenler arasındaki davranış ve hisler idealize edilip mükemmeleştirilmiştir ve bütün bunlar bazen real hayattaki gerçeklere tam uymuyor.

Sevdiğimiz kişiyle filimlere benzeyen bir aşk yaşamaya gayret edersek eğer, normal davranışlar dışında davranışlar sergilemeye kendimizi mahküm edeceğeiz. Bu durumda gerekmediği kadar çabalar sarfetmeye mecbur kalacağız ve bu tür hareketler baştan ikimiz için entersan olabilir fakat sonrası bıkkınlık ve yorgunluk meydana gelecek çünkü bir insan ne kadar romantik ruhlu olursa olsun, aşk filimlerdeki gibi yorulmadan, mükemmel bir romantik aşığı olmak insanın gerçek tabiatından uzaktır.

Unutmayalım, gerçek hayatta sevgileliler ve aşıklar gerçek kişilerdir, romantik filimlerdeki senaryoya uyan aktör değiller, bunun için sevdiğiğmizden aşırı romantik ve kusursuz, hatasız hareketler beklemek doğru değildir. Şüphesiz romantik bir seven olmak güzel bir şeydir, fakat hergün birşeyler yapmamıza gerek yok. Arada bir, sıklıkta aşırıya kaçmadan, gerekli yerde ve zamanda romantik olmak yeterlidir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET
BAŞKONSOLOS ARSLAN'DAN KT BANK MANNHEİM ŞUBESİNE ZİYARET