• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
RLP-BW Türk Cemaatler Birliği’nin başlangici kuruldu

RLP-BW Türk Cemaatler Birliği’nin başlangici kuruldu

UTG.RLP-BW’nin Union faaliyet ajandasında  Rheinland-Pfalz ve Baden Württemberg eyaletlerinin yansıra federal düzeyde yapılması tasarlanıyor, faaliyet ve çalışmalara yer verilecek...

07 Mart 2016 - 12:41 - Güncelleme: 07 Mart 2016 - 13:10

UTG.RLP-BW’nin Union faaliyet ajandasında  Rheinland-Pfalz ve Baden Württemberg eyaletlerinin yansıra federal düzeyde yapılması tasarlanıyor, faaliyet ve çalışmalara da yer verilecek.

Meryem Parlak - UTG.RLP-BW Union yönetim kurulu başkanı olarak görev yapacak. UTG.RLP-BW Union yönetim kurulunun öne gelen faaliyetler arasında 13 Mart’ta  Rheinland-Pfalz ve Baden Württemberg eyaletlerinde yapılacak eyalet seçimlerinin olacağı düşünülüyor.

Almanya’da Rheinland-Pfalz ve Baden Württemberg eyaletlerini içine alan mühim bir tasarım için başlangıç koyuldu. Rheinland-Pfalz- Baden Württemberg Türk Cemaatler Birliği’nin  (UTG.RLP-BW Union Türkischer Gemeinden Rheinland-Pfalz- Baden Württemberg)Genel Kurul toplantısı Ludwigshafen’de yapıl ve katılımcılar yönetim kurulu üyelerini seçtiler.

Berlin Türk Cemaati Başkanı Bekir Yıldız, Genel Kurul’a divan heyeti başkanı olarak katıldı, konuşmasında Yıldız şöyle dedi:

27 Şubat 2016 tarihinde Ludwigshafen kentinde gerçekleşen Genel Kurul’da ‘UTG.RLP-BW Union Türkischer Gemeinden Rheinland-Pfalz- Baden Württemberg’ adı altında yeni bir dernek kurulmuş ve yeni bir oluşum başlatılmıştır. 55 yıldır Almanya‘da yaşayan Türk toplumunun homojen olmayan yapısını bir fırsat bilip, değişik düşüncede insanların bir araya gelerek siyasal, sosyal ve kültürel çalışmalar yürütmek suretiyle toplumun çıkarlarını gözetmeleri elzemdir!'' dedi. “Kamu kurumlarında çalışan gençlerimizin sayısının artmasına katkı sağlayan, anadil Türkçenin müfredata alınması için çaba gösteren, uyum kurulları ve televizyon üst kurullarına temsilci gönderen, Alman kamuoyunu terör ve ermeni iddiaları konusunda doğru bilgilendirici çalışmalar yürütecektir. Türk toplumunu şiddetle ilişkilendiren iddiaları reddeden bir Çatı’nın hem eyaletlerde hem de federal düzeyde gerekliliğini gördüğümüzden bu çalışmayı başlatma gereksinimi duyduk.”

Konuşmacı, ayrıca kuruluşun - milli ve manevi değerlerine saygılı, ırkçılığa karşı mücadeleci olacağına bunların yanısıra - yerleşik topluma ve özellikle siyasete katılımı sağlamaya çalışacağını da belirtti.

Yıldız, kuruluşun, ele aldığı konularda - hem Rheinland-Pfalz, Baden-Württemberg hem de diğer eyaletlerde yaşayan vatandaşların destek ve katılımını beklediklerini dile getirdi.

Meydana gelen toplantıda, Meryem Parlak, UTG.RLP-BW- Union Yönetim Kurulu başkanı seçildi.

Bekir Yıldız, siyasi katılımın öneminin altını çizdi. Rheinland-Pfalz ve  Baden Württemberg eyaletlerinde 13 Mart’ta yapılacak eyalet seçimlerinde vatandaşların sandığa gidip oyunun mutlaka kullanması gerektiğini belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor