• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
İGMG-RHEİN NECKAR SAAR BÖLGESİNDEN RAMAZAN RESEPSİYONU

İGMG-RHEİN NECKAR SAAR BÖLGESİNDEN RAMAZAN RESEPSİYONU

İGMG RNS Bölgesi´nin geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Resepsiyonu bu sene Ludwigshafen Best Western Hotelin salonunda gerçekleştirildi...

04 Temmuz 2015 - 19:27 - Güncelleme: 04 Temmuz 2015 - 19:48

İGMG RNS Bölgesi´nin geleneksel olarak düzenlediği Ramazan Resepsiyonu bu sene Ludwigshafen Best Western Hotelin salonunda gerçekleştirildi.
 
İsmail Tuzlaçının  okumuş olduğu Kurani Kerimle başlayan program,İGMG RNS Bölge Başknı Şerif Aslanın selamla konuşması ile devam etti. Şerif Aslan davetlilere yönelik yaptıgı konuşmasında ´´Öncelikle bütün misafirlere hoşgeldiniz der ve herkesin Ramazanı Şerifini tebrik ederim.Yine böyle bir mübarek ayda birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum.Sevginin ve kardeşliğin,paylaşmanın zirve yaptığı bu müstesna günlerde mazlumların ve mağdurların yanında olmak onlara sahip çıkmak zannedersem dünyanın en güzel duygusudur diyen Aslan Ayrıca Avrupadan,Almanyadan mültecilerle ilgili olarak daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.Cemiyetlerimizde verilen iftarlarda çok şükür çok sayıda mülteciyle sofralarımızı paylaşmaktayız. Dertleriyle dertlenmekteyiz ve bundan sonrada ilgileneceğiz.dedi
 
Kurumsal iletişim başkanı Akif Ünalda Almanca yapmış olduğu selamlama konuşması ve gecenin ehemmiyeti hakkında verdiği bilgilerden sonra,Rheinland Pfalz eyaletinin uyum bakanlığında görevli ve sorumlu olan Miguel Vicente selamlama konuşması yaparak Milli görüşün çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyledi. Daha sonra kursiye TC Mainz Konsolosu Emrah Özen gelerek bu nazik davetten dolayı teşekkürlerini sundu.Ramazanın birlik ve dayanışma konusundaki özelliğini dile getirirken Coğrafyamızda tarih boyunca bayramları kendi aramızda oduğu gibi komşularımızlada beraber kutladık.Böyle bir gelenek var.Memnuniyetle görüyorum ki artık Almanyada Mainz ve çevresinde bu gelenek devam ettiriliyor´´dedi.
 
İşamratın genel sekreteri Murat Gümüş selamlama konuşmasından sonra kendilerinin yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti. Hemen ardından RP Yahudi cemaati başkanı Avadislav Avadiyev kendisininde böyle bir iftar yemeğinde müslümanlarla beraber olmaktan sevinç duyduğunu söyleyerek birlikteliğin ve dialoğun devam etmesinden yana oldunu aktardı.
 
İftardan önce son konuşmacı olarak İGMG Genel Merkez Başkanı Kemal Ergün bu samimi sıcak ortamı hazırlayan RNS bögesine ve katılan misafirlere teşekkür ederek sözlerine başladı.Yeryüzünde malesef haksızlıkların ve adaletsizliklerin olduğuna vurgu yaparak bunların önlenmesi için hepimize büyük görevler düştüğünü dile getiren Ergün Son zamanlarda teşkilatımızın yapmış olduğu projelerle insanlara ulaşıldığını ve bu çalışmaların devam edeceğini dile getirdi. Eğitim konusunda ciddi çalışmalarının olduğunun altını çizdi. Resepsiyona Başta TC Mainz Konsolosu, Frankenthal belediye başkanı Marin Hebich, Katolik ve Protestan kilise temsilcileri, eski İslamrat başkanı Ali Kızılkaya, İlahiyattıcı Yusuf Işık, Mannheim Müsiad başknı Cebrail Akbulut, Keskin Vakfı Başkanı Ulvi Keskin, Keskin Şirketler gurubu Başkanı Abturrahman Keskin, olmak üzere birçok kurum,dernek,STK ve Cami idarecileriyle çok sayıda misafir katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor