• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
GURBETÇİ DEĞİL GÜCÜMÜZSÜNÜZ

GURBETÇİ DEĞİL GÜCÜMÜZSÜNÜZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı artık gurubetçi olarak değil,yurtdışında ki gücümüz olarak görüyoruz...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karlsruhe Messe Arena’da düzenlenen ‘ Gençlik Buluşması’ nda yaptığı konuşmasına, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Almanya Federal Cumhuriyetinin değerli vatandaşları” diyerek başladı. IMG_4790Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sizler yıllardır

12 Mayıs 2015 - 09:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karlsruhe Messe Arena’da düzenlenen ‘ Gençlik Buluşması’ nda yaptığı konuşmasına, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Almanya Federal Cumhuriyetinin değerli vatandaşları” diyerek başladı.

IMG_4790Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Sizler yıllardır 

bu günü beklemiyor muydunuz? Bu hak bize ne zaman verilecek demiyor muydunuz? Hamdolsun bunu gerçekleştirmek bize nasip oldu. İçerde ve dışarda hala bu milletin inancını, kültürünü,tarihini, değerlerine düşmanlık edenler olanları biliyoruz. Bu saldırılar bana şahsıma değil, bunları yaşatan tüm kardeşlerimedir.’ dedi.

Erdoğan, Avrupa’da ve özellikle de Almanya’da yaşayan, yaklaşık 1 milyon 450 bin seçmenin 7 Haziran seçimlerinde belirleyici rol oynayacağını vurgulayarak, “Her bir kardeşim şunu çok iyi bilmelidir; kullanma hakkına sahip olduğunuz oy kesinlikle sadece bir oy değildir. Meşhur bir söz var; ‘Bir mıh bir nalı kurtarır, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan orduyu, bir ordu bir milleti kurtarır’. Sahip olduğunuz oya bu anlayışla yaklaşmanızı istiyorum” dedi.

Erdoğan, “Oy kullanmak bir külfet değil, tam tersine ayrıcalık, imkan, fırsattır. Sesinizi en iyi şekilde duyurabileceğiniz, gücünüzü en etkin şekilde gösterebileceğiniz yer dağlardaki silahlar değil, sandıktır, sandık. Bugüne kadar silahlı örgütleri arkamıza alarak bu ülkede iktidar olmadık, tam aksine gönülleri kazanarak iktidar olduk. Birileri de silahlı terör örgütlerini arkalarına alarak, ülkede bir şeyler yapmaya gayret ediyor. Bakınız yurt dışında yaşayan insanımızın sayısı 6 buçuk milyonu buluyor. Bir hasap yaparsak Türkiye’de ki 6 Büyük Şehiri gözden çıkarmış oluruz. Hiç bir siyasi partinin, hiç bir siyasetçinin böyle bir lüksü olamaz.

Ben sizden elinizde ki gücü en iyi şekilde kullanmanızı özellikle rica edyorum. Almanya’nın ve Avrupanın tamamında sandıkları  aşkıızla, sevginizle, azminizle doldurmanızı bekliyorum.’

Herkesin oyununa sahip çıkmasını isteyerek şöyle devam etti ” Almanya’dan oyumuza sahip çıkıyormuyuz? Almanya’dan Türkiye’ye ve tüm  dünyaya  sandık aracılığı ile güçlü bir mesaj veriyor muyuz? Yeni Türkiye’nin inşaasında Almanya’dan başlıyor muyuz? ‘ diye salonda bulunan coşkulu kalabalığa sordu.

Erdoğan Benim Hakkarili vatandaşım şunu söylemeli; ‘Ben Hakkari’ye artık Van Havalimanı’ndan inip karadan gitmek istemiyorum, ben, Hakkari’ye, Yüksekova’ya inip oradan geçmek istiyorum.’ Bu benim Hakkarili Kürt kardeşimin hakkı değil mi? Hakkı. Bunu kimler engelledi? Bunlar engelledi”

Erdoğan konuşmasında Türkiye’de yapılan büyük projeler ile ilgili bilgi vedi. Erdoğan eskiden ölülerin bile rehin alındığı dönemden, herkesin kendi istediği hastaneye gittiği döneme geldik dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor