• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Edingen DİTİB Cemiyetinde her hafta Sohbet ve İrşat Programı

Edingen DİTİB Cemiyetinde her hafta Sohbet ve İrşat Programı

Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesindeki Edingen DİTİB Cemiyetinde her hafta mutat olarak Perşembe günleri bayanlara yönelik olarak gerçekleştirilen Sohbet ve İrşat Programına Karlsruhe Din...

26 Mart 2015 - 08:30

Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesindeki Edingen DİTİB Cemiyetinde her hafta mutat olarak Perşembe günleri bayanlara yönelik olarak gerçekleştirilen Sohbet ve İrşat Programına Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin, eşi Hatice Kulat Tekin, Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesindeki 2. ve 3. Bölge cemiyetlerinin din görevlileri, eşleri ve bayanlar katıldı.

Din Görevlisi Nurettin Midilli'nin açılış konuşması ve Eberbach Din Görevlisi Adem Peker tarafından okunan Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin'in selamlama konuşması ile devam etti. Tekin, katılım ve organizeden dolayı teşekkür etti.

Heidelberg Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Havva Engin de kısa bir konuşma yaparak, çocuklara, gençlere ve ebeveynlere yönelik yapılan eğitim projeleri kapsamında hazırladığı 3 kitabı katılımcılara hediye etti.

Daha sonra Karlsruhe Bayan Din Görevlisi Hatice Kulat Tekin tarafından bayanlara bir sohbet programı gerçekleştirildi.

Ayrıca Karlsruhe Din Hizmetleri Ataşesi Dr. Mehmet Tekin başkanlığında iki bölge din görevlileriyle bir istişare toplantısı yapldı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor