• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
BAŞKONSOLOS NEVZAT ASLAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

BAŞKONSOLOS NEVZAT ASLAN YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

Cem Örnekol’un 1 Aralık itibariyle görevinin sona ermesiyle Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosluğu görevine Nevzat Arslan atandı. Arslan görevine resmi olarak 8 Aralık’ta başladı...

10 Ocak 2018 - 22:06 - Güncelleme: 04 Şubat 2018 - 22:35

Cem Örnekol’un 1 Aralık itibariyle görevinin sona ermesiyle Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosluğu görevine Nevzat Arslan  atandı. Arslan görevine resmi olarak 8 Aralık’ta başladı.

Karlsruhe başkonsolosluğunun yeni Başkonsolosu Nevzat Arslan göreve başlaması dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelerek. Almanya’nın çok iyi eğitim imkanları olduğunu bunun değerlendirilmesi gerektiğinin altını cizerek, Almanya’da yaşayan Türk toplumu oldukça iyi bir yerde bu daha ileri seviyelere çıkarılmalı. Nitelikli meslekler edinilmeli, Almanya’da sunulan bu imkanlardan faydalanılmalı diyerek Ayrıca Karlsruhe Başkonsolosluğunun herkese açık olduğunu ifade eden Arslan, hizmet kalitesinin artırılacağını belirterek vatandaşların sorunlarıyla her zaman olduğu gibi ilgilenmeye devam edileceğini söyledi.

Başkonsolos Nevzat Arslan Kimdir ? 

1973 Iğdır’da doğdu. Orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 1996 yılında mezun oldu. 

1998 yılında Belçika’nın Liege Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Politikası konusunda yüksek lisans yaptı. 2011 yılında aynı Üniversitede Siyaset Bilimi doktora programını tamamladı.

1998 yılında Dışişleri Bakanlığına girdi. Dışişleri Bakanlığında merkez görevleri sırasıyla şunlardır :

Araştırma Genel Müdür Yardımcılığı, İkili Siyasi İşler Müsteşar Yardımcılığı, İkili Ekonomik İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığı, Denizcilik, Havacalık ve Hudut Genel Müdür Yardımcılığı.

Yurtdışı görevleri: Cezayir Büyükelçiliğinde, Brüksel ve Cenevre Başkonsolosluklarında, Kahire ve Paris Büyükelçiliklerinde görev yaptı. Paris Büyükelçiliğinden Karlsruhe Başkonsolosluğuna Başkonsolos olarak atandı ve görevine 15 Aralık 2017 tarihinde başladı. Fransızca ve İngilizce bilmekte olup, evli ve iki çocuk babasıdır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor