• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
BAŞARILI VELİLERE DİPLOMA VERİLDİ!

BAŞARILI VELİLERE DİPLOMA VERİLDİ!

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin 16 ay önce başlattığı “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür, eğitim kampanyası çerçevesinde kursiyerlere belgeleri verildi...

03 Mart 2017 - 14:25 - Güncelleme: 03 Mart 2017 - 15:00

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin 16 ay önce başlattığı “Haydi, Türkçe Konuş Benimle!” adlı dil, kültür, eğitim kampanyası çerçevesinde Almanya’daki vatandaş ve soydaşlarımızın çocuklarına görevli öğretmenler tarafından sunulan Türkçe – Türk Kültürü dersi yanısıra, çeşitli kurslar, konferanslar ve yarışmalar yanında Okul destek kursları ve anne – baba eğitim programlarıdevam ediyor.

T.C. Karlsruhe Eğitim Ataşeliğinin himayesinde Weinheim Bildungsbüro ve Weinheim Türk Okul Aile Birliği katkılarıyla Psikolojik Danışmanı Ebru Başaraner ve Bildungsbüro yöneticisi Nilgün İlden tarafından 2 hafta süren ‘Ergenlik dönemi Veli Semineri’ verildi. Semineri başarıyla tamamlayan 25 veliye başarı sertifikaları Karlsruhe Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı tarafından takdim edildi.

ÇOCUKLARIMIZ YANISIRA VELİ EĞİTİMİ DE YAPIYORUZ!
Diploma töreninde yaptığı konuşmada, Ataşelik olarak anne – baba eğitimine de önem verdiklerini söyleyen Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, veli eğitim programlarımızın asıl amacı; anne babaların özgüvenini güçlendirmek ve çocuklarının fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimini teşvik için kendi yeteneklerini geliştirecek şekilde onları bilgi ve becerilerle donatmaktır, dedi.
EN GÜZEL MİRAS KALİTELİ BİR DİPLOMADIR!
Annelere çocuklarının eğitimine hususiyetle ilgi ve bütçe ayırmaları telkininde bulunan Eğitim Ataşesi Gürkan Avcı, Türk – Alman dostluk ve işbirliğinin nitelikle artması, çocuklarımızın iyi ve kaliteli eğitim almasıyla dahası özellikle üniversite eğitimlerini tamamlamasıyla çokça ilgilidir. Almanya’nın geleceğinde Türk toplumu olarak güçlü bir şekilde yer almak istiyorsak kesinlikle ama kesinlikle en önem vermemmiz gereken husus öz değerlerine bağlı bir şekilde Almanya’daki en iyi eğitim olanaklarından ve en iyi eğitim kurumlarından istifade etmekten geçmektedir. Unutmayın ki çocuklarınıza bırakabileceğiniz en hayırlı miraslardan birisi de kaliteli bir diplomadır, dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor