• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Baden Baden Şehrinde yaşayan Gençlerden örnek davranış

Baden Baden Şehrinde yaşayan Gençlerden örnek davranış

Almanyanın Baden Baden Şehrinde yaşayan gençlerimizden Osman Karaoğlu ( Bayburt ) Nejat Okur ( Sivas ) ve Murat Alkan' dan ( Erzincan) örnek davranış...

20 Eylül 2015 - 14:31

Son günlerde Almanyaya gelen Suriyeli Müslümanlara sahip çıkan gençlerimiz kendi imkanlarıyla başlattıkları yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Bölgede her yere ilan dağıtan ve Sosyal Medyadanda kampanyayı duyuran gençlerimizi Alman STK sı yanısıra yardım kuruluşlarıda destekliyor.

Yaşadığı Şehirde esnaflık yapan Murat ALKAN gelen yardımları kendi Dükkanının Deposunda biriktiriyor. Yardım kampanyasına çok ilgi gösteren Baden Baden halkı Oyuncak, Çocuk Arabaları, Elbise yanı sıra yiyecek' de getiriyorlar. Daha çok eksik olduğunu söyleyen Nejat Okur ve Osman Karaoğlu Türk halkınında yardım kampanyasına katılmaları için halkımıza seslendiler. Para yardımını kabul etmediklerini söyleyen ve bu paranın karşılığını halkın Marketlerden yemek ihtiyaclarını Paket yaptırarak getirmelerini söylediler.

Bölgenin Alman Basını ve TV side Suriyeden gelen Müslüman Mültecilelere yardım kampanyasını duyurdu. Kurban Bayramına kadar sürecek olan ve Bayramda önceden belirlenen yerlere dağıtılacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Türk esnaflar futbol turnuvasında karşılaştı
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor