• Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert Advert
AGİK İFTARINDA GÖNÜLLER BİRLEŞTİ

AGİK İFTARINDA GÖNÜLLER BİRLEŞTİ

Mannheim’da bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen geleneksel AGİK iftar programında Gönüller Alman dostlar ile birleşti...

03 Haziran 2017 - 20:49 - Güncelleme: 04 Haziran 2017 - 21:27

Mannheim’da bu yıl dokuzuncusu gerçekleştirilen geleneksel AGİK iftar programında Gönüller Alman dostlar ile birleşti.
 
Mannheim'da, Müslümanların baş tacı olan Ramazan-ı Şerif’te birlik ve beraberliğin güzel bir örneği sergilendi. Mannheim Müslüman Derneklerin Çalışma Birliği, ’ AGİK bu yıl dokuzuncu kez organize ettigi geleneksel iftar programında Müslümanlar yine birlik  ve beraberlik tablosu oluşturarak Alman misafirlerini ağırladılar.
 
Mannheim’ AGİK tarafından gerçekleştirilen (Mannheim Müslüman Dernekleri Çalışma Birliği) camilerinin ortaklaşa iftar programı yogun bir katılım ile gerçekleşti.
 

BİRLİK VE BERABERLİK ÖRNEĞİ
İftar programına katılan Mannheim Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz, yaptığı konuşmasında, dinlerin birleştirici olduğuna dikkat çekti. Semavi dinlerin insanlığın huzur içinde yaşaması için geldiğini vurgulayan Dr. Peter Kurz, “Şehrimizdeki dini dernekler birlik ve beraberliğin güzel bir örneğini sergileyerek, her yıl düzenledikleri iftar programına davet ediyor ve aramızdaki kaynaşmaya vesile oluyorlar. bu güzel organizenin şehrimizde uyum içinde yaşandığının bir göstergesi olarak kabul ediyoruz” dedi.

Geleneksel hale gelen AKİG iftarlarının düzenlenmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür de eden Mannheim Büyükşehir Belediye Başkanı, bu yıl 9. kez organize edilen programın gelecek yıl 10. yıldönümü ile zirve yapacağına dikkat çekerek, bu programın yapılmasında emeği geçen herkese minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

Mannheim Jungbusch hallede gerçekleştirilen iftar yemeğine Türkiye’nin Karlsruhe Başkonsolosu Cem Örnekol, Mannheim Belediye Başkanı Dr. Peter Kurz, Mannheim Emniyet Müdürü Thomas Köber, Baktat Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Baklan, Avrupa Malatyalılar Federasyonu Başkanı Murat Alabaş, Pakistan Başkonsolosu, SPD, Yeşiller, FDP ve CDU Parti temsilcileri, Alman din adamları, çeşitli Müslüman ülkelerinin temsilcileri ile Türk dernek başkan ve temsilcileri katıldı. Programda Mannheim Türk-İslam Birliği Yavuz Sultan Selim Camii Başkanı Bilal Dönmez’e katkılarından dolayı AKİG Başkanı tarafından bir plaket takdim edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
Çocuklar dini bilgiler dersinde ebru sanatı öğreniyor
DİTİB, 2018 yılının ilk istişare toplantısını yaptı
DİTİB, 2018 yılının ilk istişare toplantısını yaptı